LEPŠI JE BÝT BOHATÝ A ZDRAVÝ
NEŽ CHUDÝ A NEMOCNÝ

data dodania: 06 maja 2013 r. (poniedziałek)

To święta prawda, i nie tylko czeska święta prawda. Także w Polsce zawsze mówiło się, że lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym. Ba, ale jak tego dokonać? Tutaj pojawia się problem, bo jeśli jest się uczciwym człowiekiem, to na bogactwo bardzo często nie ma się żadnego wpływu. Oczywiście nie twierdzę, że człowiek bogaty to człowiek nieuczciwy. Mam wielki szacunek dla tych wszystkich, którzy wymyślili sobie dobry sposób na życie i zarabianie pieniędzy. Jestem jednak przekonany, że duża część „interesów” (na przykład w ochronie zdrowia), pozostawia wiele do życzenia, albo wręcz opiera się na oszustwie, przekupstwie i prymitywnej kradzieży. Przekładów nie musimy daleko szukać. Są na wyciągnięcie ręki!

Natomiast co się tyczy zdrowia, to oczywiście o ile nie mamy „życiowego pecha”, to mamy większy lub mniejszy wpływ na własne zdrowie. Zapyta ktoś: jakie? To proste. Trzeba zapobiegać chorobom (właściwy tryb życia, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, unikanie zachowań ryzykownych – w tym niektórych używek, przeprowadzanie badań profilaktycznych, korzystanie ze szczepień ochronnych itd.), trzeba je wcześnie rozpoznawać i ewentualnie właściwie leczyć. Właściwie – to oznacza: w oparciu o nowoczesną wiedzę medyczną, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę medyczną i właściwie stosowaną terapię. Niby takie proste, prawda? Prawda, tyle że jak mawiał przed laty Leszek Balcerowicz ludzie więcej uwagi przykładają do wyboru bułki na śniadanie, niż do wyboru swojego lekarza rodzinnego. Bo pokutuje w nas archaiczna zasada pójścia do „obojętnie jakiego („byle jakiego”) lekarza”, prośba o zapisanie „jak najtańszych” leków i nagminne niestosowanie się do zaleceń lekarskich. Gdybyśmy stosowali się do zasad dobrej opieki medycznej, to nie latalibyśmy od lekarza do lekarza, nie mielibyśmy zapasów resztek „nie dojedzonych” leków”, zalegających szuflady i szafki i nie korzystalibyśmy z pomocy różnej maści znachorów i uzdrawiaczy, a naszych pieniędzy nie wydawalibyśmy na kolejne suplementy diety i inne „cudowne substancje”.

No tak, ale w przeciwieństwie do niektórych prominentnych polityków – najpierw trzeba pomyśleć, a potem działać (mówić, pisać itd.).

Już od dziś zapraszamy do naszego nowego i zarazem kolejnego lekarza specjalisty medycyny rodzinnej (lekarza rodzinnego). Od dziś współpracuje z nami dr Fabian Tomasz-Głodek. Więcej szczegółów uzyskacie Państwo w Biurze Obsługi Pacjentów Zespołu Diagnostyczno-Leczniczego BONUS-PLUS w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Wojska Polskiego 10 osobiście lub pod numerami telefonów 52 388 02 75 i 728 476 224.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, nie wahaj się. Przyjdź do nas po informacje. Ci, co są z nami, twierdzą że wybrali nie tylko właściwie ale i doskonale. Więc działaj w sposób doskonały – przyjdź do nas! Zapraszamy!

specjalista medycyny rodzinnej Dariusz Jałocha
www.przychodniabonus.pl
powrót
Lekarz, Przychodnia Lekarska, Sępólno Krajeńskie, Lekarz Rodzinny

Przychodnia czynna
08:00-18:00

Rejestracja telefoniczna
tel. 52 388 02 75

Rejestracja online
(wkrótce)

Sprawdź,
kiedy przyjmuje Twój lekarz

grafik lekarzy POZ
Kwiecień, 2020
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       

Co dla Pani/Pana jest najważniejsze w wyborze placówki medycznej?

kompetencje personelu medycznego
kompleksowość oferty (możliwość wykonania wszystkich badań w jednym miejscu)
ceny usług medycznych
uprzejmość personelu
komfortowe warunki obsługi
reputacja placówki
inne, niewymienione powyżej