Komunikat w sprawie aktualnego funkcjonowania

Komunikat w sprawie aktualnego funkcjonowania

Działanie Poradni Medycyny Rodzinnej

Uprzejmie informujemy, że Poradnia Medycyny Rodzinnej czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami koronawirusem większość czynności medycznych wykonujemy w ramach telemedycyny (teleporady, e-recepty, eZLA). Dlatego prosimy wszystkich pacjentów, aby w ważnych sprawach medycznych kontaktowali się z nami telefonicznie (52 388 02 75). Telefon odbierają wyłącznie pracownicy medyczni. Po wstępnym wyjaśnieniu potrzeb, pacjenci, którzy będą tego wymagali będą umawiani na teleporady z konkretnymi lekarzami, a w sprawach niezbędnych na wizyty w gabinecie lekarskim na ściśle określone godziny. Zwiększyliśmy kadrę lekarską o dwóch lekarzy (dr Marcin i dr Adam) oraz czas pracy dr Marty. Do dyspozycji naszych małych pacjentów jest dr Jola oraz pozostali lekarze.

Zamawianie recept

Zamawianie recept w schorzeniach przewlekłych prosimy dokonywać telefonicznie po godzinie 11.00, aby umożliwić pacjentom z pilnymi problemami zdrowotnymi szybszą komunikację telefoniczną z nami.

Badania laboratoryjne

Wyłącznie pilne badania laboratoryjne pobieramy jeden raz w tygodniu w środy w godzinach 9.00 – 10.00.

Procedury wejścia i wyjścia

  • Pacjenci, którzy będą zakwalifikowani do wejścia do przychodni otrzymają na śluzie nr 1 maseczkę, którą muszą założyć (aby nas nie zarazić jakimkolwiek patogenem, nawet katarem).
  • Na śluzie nr 2 będą wypełniać ankietę epidemiologiczną i będą mieć wykonany pomiar temperatury ciała. Cały czas będą towarzyszyć im nasi pracownicy medyczni.
  • Po zrealizowaniu uzgodnionego telefonicznie świadczenia, pacjenci będą odprowadzani do wyjścia, gdzie muszą zdjąć maseczkę i umieścić ją w specjalnie do tego celu przygotowanym pojemniku. Pacjenci będą wprowadzani do przychodni maksymalnie po dwie osoby.

Uprzejmie prosimy naszych pacjentów, aby stosowali się do regulacji prawno-organizacyjnych wynikających z ogłoszenia stanu epidemii. To co robimy, robimy dla dobra wszystkich naszych pacjentów i całego naszego personelu medycznego, ale także dla dobra wspólnego jakim jest zdrowie i życie wszystkich obywateli Polski.

Dariusz Jałocha